Ekobord, fark yaratan ürünleriyle

Ekobord Flat ürünü ile sektörde fark yaratan Ekobord, 41. Yapı Fuarı’nda ürünleri ile ilgili yenilikleri sektör profesyonelleri ile paylaşıyor. Ekobord, Türkiye’nin yedi bölgesine yayılmış 33 bayisiyle gerek uygulama gerekse ürün satışıyla sektörün önde gelen markaları arasında yer alıyor.

İnsan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek mukavemete sahip, estetik ve farklı çeşitlerde yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, 8 –12 Mayıs 2018 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 41. Yapı Fuarı’na katılıyor. Vefa Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ekobord, fuarda sektöründeki yeni gelişmeleri takip etmek, ticari işbirlikleri kurmak ve yenilikçi ürünlerini tanıtmayı amaçlıyor. Ekobord Satış Müdürü İsmail Kolay, özellikle geçen yıl çok talep gören Ekobord Flat’ın bu yıl da fuarın yıldızı olduğunu söyledi. Kolay, “Ekobord Flat, çok fazla talep görüyor, sade ve şıklığıyla göz dolduruyor. Uzun yıllar süren bir Ar-Ge çalışması ile ortaya çıkan özel teknoloji ve sistemlerle geliştirilen Ekobord Flat, püskürtme boyama ile boyanarak renkli ya da desen baskılı üretiliyor. Boyanmış şekilde üretilip şantiyeye hazır hale getiriliyor.

Kaplama hissi veren ve daha teknolojik bu sistem, şantiyedeki astar boya ve son kat boyama işlemlerini ortadan kaldırır. Ekobord Flat desen baskılı ise herhangi bir fotoğrafı ya da deseni doğrudan Flat’in üzerine uygulayan çok özel bir Ekobord teknolojisidir” diye konuştu. Ekobord olarak sektörde uyguladıkları proses farklarıyla öne çıktıklarının altını çizen Kolay, şunları kaydetti. “Ekobord Yeni Nesil Fibercement Levhaları organik malzemelerden üretilen ve Exova Warringtonfire yanmazlık belgeli, yüksek mukavemetli ve iklim şartlarına dayanıklı bir üründür. Dış cephelerdeki uygulaması mekanik montaj şeklinde havalandırma detayı ile yapılmaktadır. Bölgeye göre uygun izolasyon kalınlığı ve malzemesi kullanıldığında etkili bir izolasyon sağlamaktadır. Soğuk havalarda yüksek ısı izolasyonu sağlarken sıcak havalarda cephede oluşan sıcaklığı havalandırma yöntemiyle uzaklaştırarak binanın içini serin tutmaktadır.” Çeşitli desenlerle farklı alternatiflere sahip bir ürün gamına sahip Ekobord’un ürünleri arasında ahşap, taş, sıva, çizgili ve düz desenli yüzeyler bulunuyor.