Fibercement Levha

Ekobord Fibercement Levhanın Üstünlükleri

Pres işlemi

Ekobord, fibercement levha üretiminde 7000 ton kapasiteyle presleme yapmaktadır. 10 mm levha üretmek için pres öncesi 12 mm üretim yapmakta ve pres aşamasından sonra 10 mm kalınlığa düşürmektedir.

A, C ve D kategorilerinde mukavemet gücü

Mevcut fibercement levhalar, 1 ya da 2 sınıf mukavemete sahipken Ekobord, 3 sınıf mukavemete sahip tek fibercement levhadır.

D kategorisi ile rijit alt tabaka olarak kullanabilme

TSE 12467’ye göre zeminlerde de kullanılmasına uygunluk verilen tek fibercement levha, Ekobord’dur.

%25’ten düşük su emme oranı

Mevcut fibercement levhaların su emme oranları %30 civarındayken Ekobord fibercement levhaların su emme oranı maksimum %25’tir.

Çatlamaz

Ekobord, fibercement levha üretiminde, levhanın doğasına uygun olmayan hiçbir malzeme kullanmaz ve pres işlemi uygulayarak çatlama ihtimalini ortadan kaldırır.

Ayrışmayan ve gözükmeyen katmanlar

Uygulanan pres işlemi sayesinde, levha katmanları diğer fibercement levhalara göre 3 kat daha fazla birbirine yapışır ve bu sayede Ekobord fibercement levhanın katmanları gözükmez ve birbirinden ayrışmaz.

Yüksek ses ve ısı yalıtımı

Ekobord fibercement levhalar tek başına 28 Db ses yalıtımı sağlar ve her türlü iklim koşuluna uygun üretildiği için ideal ısı yalıtımına sahiptir.

Küf tutmayan fibercement levha

Ekobord, küf oluşumuna izin vermediği uluslararası laboratuvarların yaptığı testlerle kanıtlanan bir fibercement levhadır.

Nefes alan levhalar

250 μ’lük su buharı direnci ile en yüksek miktarda nefes alan fibercement levha, Ekobord’dur.

Doğa ve insan dostu

Ekobord, fibercement levha üretiminde insan ve çevre dostu, doğal ve kokusuz ham maddeler kullanır. Ekobord levhalar, herhangi bir yangında çevreye zararlı gaz emisyonu yaymaz.

Uzun ömürlü

Sudan ve haşerelerden etkilenmeyen Ekobord fibercement levhalar, çürümez, özel bakım gerektirmez ve yıllara meydan okur.

Yanmaya karşı yüksek direnç

Ekobord fibercement levhalar, EN-13501-1’e göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi olup yangının sönmesine yardım eder. Soğuğa, kimyasal maddelere, atmosfer koşullarına, ultraviyole ışınlarına ve hayvansal atıklara karşı dayanıklıdır.

Montaj ve kullanım kolaylığı

Ekobord fibercement levhalar, hafiftir, kolay ebatlanır, astar boyalı sunulan ürünleri ile zaman kazandırır, nakliyesi kolaydır.

Ekonomik

Ekobord fibercement levhalar, ince sıva işçiliğine gerek olmadığından zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.

Estetik görünüm

Desenli Ekobord fibercement levhalar, binalara sıcak ve estetik bir görünüm kazandırır.